67 288 180
67 288 180

Redzes lāzerkorekcija

Tikai 15 minūtes, lai aizmirstu par brillēm un kontaktlēcām

Jau kopš 2003. gada redzes lāzerkorekcijas operācijas ir klīnikas pamatnodarbošanās. Ar redzes lāzerkorekciju ir iespējams ārstēt tuvredzību, tālredzību un astigmātismu. Klīnikā operācijas iespējams veikt cilvēkiem ar tuvredzību līdz -14D, tālredzību +6D un astigmātismu +/- 6D, kas ir Latvijā viens no plašākajiem dioptriju diapazoniem, kādā iespējams veikt lāzerkorekciju. Pārbaudīt savu atbilstību redzes lāzerkorekcijai iespējams aizpildot īsu testu ŠEIT.

 

Lai arī redzes problēmas visbiežāk ir viegli ārstējamas ar lāzeroperācijas palīdzību, katrs pacients ir ļoti individuāls gadījums, jo katram no mums ir unikālas acis, fizioloģiskās īpašības, vecums un, protams, redzes kvalitāte. Klīnikā izmantojam starptautiski atzītāko un populārāko metodi – LASIK, un dažādu pacientu komfortam esam īpaši specializējušies divās atšķirīgās metodēs – SMART LASIK un ASA (Advanced Surface Ablation) Streamlight, bet pacientu labklājībai izveidojuši trīs piedāvājumus – EXTRA SAVER LASIK, SMART LASIK un ASA Streamlight.

 

Iecienītākā ir SMART LASIK metode, kuras lielākā priekšrocība ir īsais pēcoperācijas atlabšanas periods (vairumam pacientu 2-5 dienas!) un ātra atgriešanās aktīvajā ikdienā. Pateicoties lāzera īsajam tiešās darbības laikam uz acs radzeni (aptuveni 1 sekunde, lai koriģētu 1 dioptriju), tiek būtiski samazināta ārējās vides ietekme uz radzenes audiem, līdz ar to arī noris daudz ātrāka dzīšana.

 

Par būtiskākajām metožu atšķirībām var lasīt zemāk, tomēr klīnikas speciālisti ir tie, kas pirmsoperācijas pārbaudes laikā nosaka katram pacientam piemērotāko metodi, izskaidrojot iemeslus, procesa būtību, sniedzot ieteikumus un atbildot uz visiem jautājumiem.

 • Jau 20 gadus Latvijā
 • Vairāk kā 25 000 operāciju
 • LASIK metodes
 • Tūlītējs efekts
 • Operācijas ilgums - 15 minūtes
 • Pēcoperācijas atpūta klīnikā
 • Asāka redze
 • Košākas krāsas

Modernākās tehnoloģijas Baltijā

WaveLight EX500 lāzeris – viens no pasaulē ātrākajiem ekscimera lāzeriem. Ar to tiek veiktas EXTRA SAVER LASIK, SMART LASIK un ASA Streamlight operācijas, kas ir pacientiem patīkamākās darbības ātruma dēļ (uzlabota stara ceļa tehnoloģija).

 

Acs kustība tiek izmērīta 1050 reizes sekundē, un 1 dioptrija tiek koriģēta tikai 1,4 sekundēs! Šis ir jaunās paaudzes lāzeris, kas strādā 2x ātrāk, un PerfecPulse tehnoloģija garantē augsto precizitāti un drošību operācijas laikā. Tam ir piešķirts ASV Pārtikas un medikamentu kontroles dienesta FDA sertifikāts. Pateicoties WaveLight® algoritmam un ātrākai lāzera galviņas darbībai, radzenes audiem raksturīga mazāka izžūšana un samazinās arī jūtīgums pret pacienta kustībām ārstēšanas laikā.

Izcili augsts redzes korekcijas veiksmes procents

Pēc mūsu klīnikas datiem 99.7 % gadījumos pacientiem pēc redzes korekcijas operācijas brilles vai lēcas vairs nav nepieciešamas. Gadījumi, kad brilles joprojām ir vajadzīgas, ir pacientiem virs 45 gadiem, un tās ir nepieciešamas tikai lasīšanai. Pastāv iespēja izvēlēties operācijas metodi, lai samazinātu nepieciešamību lietot brilles lasīšanai.

Lāzera ātrais darbības laiks samazina ārējās vides ietekmi uz radzenes audiem, līdz ar to samazinās komplikāciju risks pēcoperācijas periodā, un pats pēcoperācijas periods ir īsāks. 

Metodes

Dažādu pacientu labklajībai, klīnikā tiek veiktas EXTRA SAVER LASIK, SMART LASIK un ASA Streamlight redzes lāzerkorekcijas operācijas. Klīnikas 20 gadu līdzšinējā pieredze rāda, ka ar šīm metodēm operāciju var veikt pacientiem ar ļoti atšķirīgiem medicīniskajiem rādītājiem (t.sk. radzenes biezumu, u.c. būtiskiem rādītājiem, kas tiek noteikti pirmsoperācijas izmeklējuma laikā), un tiek koriģēta tuvredzība -14D, tālredzība +6D un astigmātisms +-6D.

 

Jāņem vērā, ka klīnikas pieredzē ir arī popularitāti guvušās FEMTO LASIK redzes korekciju operāciju veikšana laika periodā no 2008–2009 gadam, kad arī tika veikts pētījums par FEMTO LASIK un LASIK pacientiem pēc redzes korekcijas operācijām.

Klīnikas 2008–2009 gadu pieredze rāda, ka, pieredzējuša ķirurga rokās, LASIK metode ir drošāka par FEMTO LASIK, un Latvijas tirgū FEMTO LASIK priekšrocības neattaisno tā izmaksas. Salīdzinājumā ar LASIK pacientiem, pēcoperācijas periodā FEMTO LASIK pacientiem netika novērotas būtiskas priekšrocības, bet 3 no 100 FEMTO LASIK pacientiem tika novērotas pēcoperācijas komplikācijas (viens free cap gadījums un divi incomplete flap gadījumi). Vienīgā metodes priekšrocība – ļoti precīzi prognozējams vāciņa biezums.

EXTRA SAVER LASIK

Iespēja steidzīgajiem!

SMART LASIK

Ilgtermiņa komfortam!

ASA STREAMLIGHT

Īpaši saudzīga izvēle!

Papildus informācija

Būtiskākais, kas ir jāņem vērā pirms redzes lāzerkorekcijas operācijas - rūpīgs pirmsoperācijas izmeklējums ir solis ceļā uz pēc iespējas veiksmīgāku operāciju.

Pirmsoperācijas izmeklējums ir sadalīts divas daļās – izmeklējumi un konsultācija.

Tā laikā tiek veikta detalizēta redzes pārbaude, noteikta atbilstība redzes lāzerkorekcijas operācijai un kura no operācijas metodēm ir ieteicama. Tiek pārrunāti gan izmeklējumu rezultāti, gan viss par operāciju, sagatavošanos tai un pēcoperācijas periodu.

 

Jāņem vērā, ka gan pirms izmeklēšanas, gan pirms redzes korekcijas operācijas nav ieteicams nēsāt kontaktlēcas, jo tās ietekmē radzenes dabisko formu jeb izliekumu. Radzenes dabiskās formas rādītāji ir viens no svarīgākajiem kritērijiem, lai redzes lāzerkorekcija būtu maksimāli efektīva.

Pirms pirmsoperācijas vizītes un pirms operācijas nav ieteicams nēsāt kontaktlēcas 7-10 (mīkstās kontaktlēcas) vai 30 (cietās kontaktlēcas) dienas pirms pārbaudes.

 

Pirmsoperācijas pārbaude ilgst 1h un tās laikā tiek:

 • Ar mikroskopu pārbaudīta gan acs priekšējā, gan mugurējā daļa, lai pārliecinātos par to stāvokli;
 • Noteikts pašreizējo briļļu stiprums (lensometrija); 
 • Noteikts acu zīlīšu diametrs; 
 • Noteikts radzenes izliekums trīs dimensiju variantā (radzenes topogrāfija); 
 • Noteikts radzenes biezums (pahimetrija); 
 • Noteikta precīza nepieciešamā redzes korekcija briļļu stipruma veidā, kuru izmantosim, veicot Jums redzes korekcijas operāciju.

Pirmsoperācijas pārbaudes otrajā daļā tiek:

 • Sniegtas atbildes uz visiem Jūs interesējošiem jautājumiem; 
 • Izklāstītas visas būtiskākās nianses un norādes gan par pirms operācijas periodu, gan operācijas gaitu, gan pēcperācijas periodu – pavisam konkrēti un detalizēti;
 • Pārrunāti labākie iespējamie ārstēšanās varianti;
 • Izsniegts līgums par operāciju, kā arī pielikums, kurā apkopota visa pacientiem noderīgākā informācija, kas tika pārrunāta konsultācijas laikā.

 

Konsultācija ir paredzēta, lai tās laikā var uzdot arī visus interesējošos jautājumus. Speciālists labprāt izskaidros visas neskaidrības!

Rūpīga speciālistu norāžu ievērošana ir veiksmīgas atlabšanas priekšnoteikums!

DIENU PIRMS OPERĀCIJAS:
Nelietot ne dekoratīvo, ne higiēnisko kosmētiku uz sejas un ap acīm;
Nelietot alkoholu;
Nav nekādu īpašu ierobežojumu attiecībā uz ēšanu un medikamentu lietošanu, tomēr informējiet mūs par medikamentiem, kurus lietojat.

OPERĀCIJAS DIENĀ:
Izvēlēties ērtu un brīvu apģērbu;
Izvairīties no vilnas vai kokvilnas apģērbiem, kas var radīt pūkas vai putekļus operācijas zālē.


BRIDINĀM, ka Jūsu pašu drošības labā, būsim spiesti atcelt operāciju, ja šie noteikumi netiks ievēroti.

 

Operācijas reāli ilgst vidēji 15 minūtes (abām acīm), bet jāņem vērā, ka klīnikā nāksies uzturēties vairākas stundas, jo vairums pacienti saskaras ar šādu operācijas dienas rutīnu - ierašanās klīnikā, līguma aizpildīšana un apspriešana, pēcoperācijas pirmā medikamentu komplekta saņemšana un lietošanas instrukcijas pārrunāšana, pirmsoperācijas izmeklējums, redzes lāzerkorekcijas operācija, aptuveni 2h relaksējoša atpūta klīnikā un pēcoperācijas izmeklējums pirms mājās došanās.
Ņemiet vērā, ka pēc operācijas ir ieteicams palīgs, kas nogādā Jūs mājās, un, neatkarīgi no sezonas, ir nepieciešamas saulesbrilles, lai mazinātu spilgtas gaismas jūtīgumu.
VISIEM PACIENTIEM pirmā atkārtotā vizīte ir nākamās dienas rītā!

Mūsu klīnikā obligātās pēcoperācijas vizītes ir: 

 • Nākamajā dienā pēc operācijas;
 • nedēļu pēc operācijas;
 • divas nedēļas pēc operācijas;
 • vienu mēnesi pēc operācijas;
 • 3 mēnešus pēc operācijas;
 • 6 mēnešus pēc operācijas;
 • 1 gadu pēc operācijas;
 • turpmāk - redzes kontrole vienu reizi gadā.

Esam izveidoši šādu pēcoperācijas vizīšu plānu, jo mums rūp mūsu pacientu veselība ne tikai operācijas laikā, bet arī vēl ilgi pēc tās. Tādēļ mūsu klīnikas pacientiem redzes kontroles vizītes pie optometrista pēc SMART LASIK un TRANS-EPI LASIK operācijām ir jau iekļautas operācijas cenā. Visa mūža garumā pacienti var vienu reizi kalendārajā gadā saņemt bezmaksas redzes kontroles vizīti pie optometrista.

KAS BŪTU JĀIEVĒRO PĒC OPERĀCIJAS

Operācijas dienā: 

 • Operācijas diena ir atpūtas diena;
 • Nedrīkst stipri samiegt acu plakstiņus;
 • Jāuzmanās, lai, kaut ko darot, acis nesabakstītu, neberzētu vai citādi neaizskartu;
 • Saulesbrilles jālieto vidēji vienu nedēļu pēc operācijas, kamēr acis ir jūtīgas uz gaismu;
 • Nedrīkst vadīt automašīnu;
 • Nedrīkst strādāt pie datora un skatīties televizoru;
 • No darba, iespējams, būs jāatturas pirmo 1 dienu pēc operācijas, tas ir atkarīgs no nodarbošanās veida. Noteikti to pārrunājiet ar ārstu.

3 dienas pēc operācijas: 

 • Ieteicams iet dušā nevis vannā, nekādā gadījumā nepieļaut ziepju vai ūdens iekļūšanu acīs;
 • Drīkst vadīt automašīnu, vēlams ne nakts laikā;
 • Nedrīkst ilgstoši strādāt pie datora, skatīties televizoru;
 • Nedrīkst pārmērīgi lietot alkoholu, jo tas piesaista audiem ūdeni;
 • Alkohola lietošana var ietekmēt prognozējamo operācijas rezultātu, kā arī pastiprināt sausuma sajūtu acīs pēc operācijas;
 • Var ceļot ar lidmašīnu, taču ik pēc 30 minūtēm noteikti jāmitrina acis, jo lidmašīnās ir ļoti sauss gaiss.

1 nedēļu pēc operācijas: 

 • Nepieciešams lietot ārsta nozīmētos medikamentus, kas mazinās sausuma sajūtu, veicinās dzīšanas procesu, kā arī mazinās iespējamo pēcoperācijas komplikācijas risku;
 • Izvairīties no putekļainām telpām un telpām ar acīm kairinošu gaisa sastāvu (dūmi, kodīgas smaržas u.c.);
 • Nedrīkst lietot acu krēmus.

2 nedēļas pēc operācijas: 

 • Nedrīkst lietot jebkādu dekoratīvo kosmētiku acu rajonā;
 • Ārpus telpām lietot saulesbrilles pēc vajadzības;
 • Nekrāsot matus.

1 mēnesi pēc operācijas nedrīkst: 

 • Berzēt acis;
 • Peldēt baseinā;
 • Apmeklēt pirtis vai saunas;
 • Apmeklēt solāriju.

Cik Tu ietaupītu atbrīvojoties no
kontaktlēcu nepieciešamības

Ietaupi
*SMART LASIK un TRANS-EPI LASIK redzes korekciju operāciju cenā ietilpst bezmaksas atkārtotās pēcoperācijas redzes kontroles vizītes pie optometrista visa mūža garumā