67 288 180
67 288 180

Tīklenes Rejuvenācijas terapija

Vecuma izraisīta mākulas deģenerācija – Rietumu pasaulē visizplatītākais redzes zuduma iemesls

  • Esi vecumā pēc 50 gadiem
  • Ir paaugstināts holesterīna līmenis asinīs
  • Saskaries ar stresu, mazkustīgu dzīvesveidu, neveselīgu uzturu, smēķēšanu
  • Ģimenē ir slimojuši ar VMD
  • Ir jau konstatēta VMD agrīnā jeb sausā forma
  • Vienā acī tiek veiktas avastīna injekcijas
  • Mazāk kā gadu jūti, ka ir redzes kropļojums centrālajā daļā
  • Tev rūp Tavu acu veselība

Mākula ir vieta tīklenē ar visasāko redzi. Tas ir reģions, kurā fotoreceptori (šūnas, ar kurām mēs redzam) atrodas īpaši blīvi.

Vecuma izraisīta mākulas deģenerācija skar centrālo tīkleni un izraisa centrālā redzes asuma zudumu. Cilvēkam tas izpaužas, kā rakstītā izkropļojums, sejas izplūst. Pēdējā stadijā cilvēks uztver vairs tikai apkārt esošo, perifēro redzes lauku. Šajā stadijā vairs nav iespējams lasīt, vadīt automašīnu vai pat skatīties televīziju. VMD ir dramatisks un neatgriezenisks process.

VMD attīstību vecumā tiešā veidā ietekmē dzīvesveids (stress, mazkustība, neveselīgs uzturs) un ģenētika. Ja ģimenē vecākā paaudze ir slimojusi ar VMD, pastāv liela varbūtība, ka tā attīstīsies arī nākamajās paaudzēs.
Lai arī dati liecina, ka katrs desmitais 50–65 gadu vecumā saskaras ar agrīno VMD, ar katru gadu agrīnās VMD pazīmes ir novērojamas gados arvien jaunākiem cilvēkiem. VMD galvenais iemesls ir dabīgais novecošanās process, bet agrāku slimības parādīšanos veicina arī vides faktori – smēķēšana, nepareizs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids, stress.

Agrīnās (sausās) VMD simptomi ir

  • katram desmitajam 50–65 gadu vecumā
  • katram piektajam 65–74 gadu vecumā
  • katram trešajam 75–84 gadu vecumā

Smagā (mitrā) VMD stadija skar

  • apm. 1% pacientu 65–74 gadu vecumā
  • apm. 5% pacientu 75–84 gadu vecumā

Vecuma izraisīta mākulas deģenerācija jeb VMD ir Rietumu pasaulē visizplatītākais redzes zuduma iemesls.

 

Vācijā 50% gadījumu VMD ir galvenais iemesls smagiem redzes traucējumiem un redzes zudumam. Vēlākajās saslimšanas stadijās tīklene ar fotoreceptoriem ir neatgriezeniski deģenerējusies. Skartajā acī var attīstīties VMD mitrā forma un tikai daļā gadījumu ar regulārām intravitreālām injekcijām izdodas pasargāt pacientu no redzes zaudēšanas.

Tā kā VMD skar centrālo tīkleni, pirmās VMD agrīnās stadijas pazīmes var noteikt tīklenes speciālists, veicot izmeklējumus. Jūtami redzes traucējumi liecina par vēlo stadiju.

  • VMD saslimšanas biežums pieaug līdz ar vecumu
  • 85% gadījumu agrīnā (sausā) VMD ir visizplatītākā vecuma izraisītas mākulas deģenerācijas saslimšanas forma
  • 15% pacientu agrīnā (sausā) VMD pāriet smagajā (mitrajā) VMD stadijā

Pateicoties 2RT lāzera izveidei, VMD var ārstēt tās agrīnajā stadijā.

 

2RT ir tīklenes reģenerācijas terapija, kas ir neinvazīva un nesāpīga ārstēšanas metode. Izmantojot 2RT lāzeru, tīklenē tiek stimulēta dabīga bioloģiskā reakcija, kuras laikā tiek sākts šūnu reģenerācijas process. 2RT terapijas laikā tiek novērstas esošās, sākotnējās saslimšanas pazīmes un tiek apkarots saslimšanas progress. Var tikt novērsta pāreja uz vēlo, mitro VMD, tādējādi ievērojami samazinās redzes zuduma risks VMD dēļ.

2RT procedūru var izmantot arī diabētiskās mākulas tūskas ārstēšanai.

 

Terapijas gaita

 

2RT procedūra tiek veikta ambulatori mūsu klīnikā, tās ilgums ir 10–20 minūtes.

Pirms procedūras acs ar acu pilienu palīdzību tiek vietēji anestezēta, un tiek paplašināta acs zīlīte. Procedūras laikā šūnas uz tīklenes tiek apstrādātas ļoti saudzīgā un pacientam nejūtamā veidā, pacientam atliek sēdēt un skatīties kontaktstiklā caur speciālu lēcu. Pēc procedūras tiek saņemti antibiotiku acu pilieni. Procedūra ir nesāpīga. Tā aizņem tikai dažas minūtes.

 

Pēc 2RT procedūras

 

Pēc procedūras nav atļauts vadīt automašīnu. Var būt sūdzības par vieglu apsārtumu vai miglainumu, kas dažu stundu laikā pāriet. Procedūru var atkārtot neierobežotā skaitā. Gadījumā, ja VMD pazīmes ir novērotas abās acīs, procedūras tiek veiktas ar dažu dienu intervālu.

Lai uzzinātu vairāk, zvaniet – 67 288 181.